Prawo jazdy w Kielcach, zdaj za pierwszym razem.

Często zadawane pytania

Poniżej odpowiadam na często powtarzające się pytania od Was. Jeżeli wciąż masz jakieś wątpliwości nie wahaj się dzwonić lub pisać na michal.hozer@gmail.com.

Chcę się umówić. Co mam zrobić?
Najlepiej zadzwonić i mi to powiedzieć. Mówię w języku polskim więc myślę, że dogadamy się bez problemu. ;) I proszę się nie obrażać, jeżeli akurat poproszę Cię o oddzwonienie później - prawdopodobnie właśnie jestem w trakcie jazdy i brakuje mi rąk.

Czy trzeba być moim kursantem, żeby się zapisać na jazdy dodatkowe?
Nie. Nie ma znaczenia gdzie i z kim robiłaś/eś kurs na prawo jazdy i nie są potrzebne żadne dokumenty.

Czy zaświadczenie o kursie doszkalającym musi być wydane przez tą samą szkołę, w której był robiony podstawowy kurs?
Nie. Możesz zmienić szkołę zaraz po skończeniu kursu. A nawet w trakcie. Zawsze możesz zażądać wydania dokumentów i przenieść je do innej szkoły.

Co muszę zabrać ze sobą na jazdy?
Pozytywne nastawienie. Osoby posiadające już uprawnienia muszą mieć przy sobie dokument prawa jazdy.

Ile godzin będę potrzebował/a?
Odpowiedź na to pytanie zależy od Twojego indywidualnego 'przypadku'. Dlatego też, jeżeli masz wątpliwości ile godzin wykupić, możemy na początek umówić się tylko na jedną. Wtedy zdecydujesz czy w ogóle chcesz ze mną jeździć i wspólnie ocenimy ile jazd ewentualnie jeszcze potrzebujesz.

Skąd zaczynamy jazdy?
Domyślnie startujemy z parkingu za MacDonaldem przy ulicy Żytniej. Ale czasem jest możliwość dogadania się na dogodne dla obu stron miejsce.

Jaką mam zdawalność?
Nie wiem. Nie uznaję 'zdawalności' jako wyznacznika. Cztery osoby mogą zdać za pierwszym razem, piąta może okazać się anty-talentem i zdawać 7 razy - zdawalność wyjdzie 22%. I tak oto okazuje się, że jestem beznadziejny. Średnia zdawalność w WORD Kielce wynosi ok. 30%, w pierwszej połowie 2014 wychodziło mi ponad 40%, bo miałem samych kochanych i zdolnych kursantów. ;)

Ile trwają wykłady?
Wykłady przeważnie zamykają się w dwóch tygodniach, jest to 6 spotkań mniej więcej od godziny 16 do 19. Konkretne godziny i dni ustala wykładowca z grupą.

Jak zapisać się na kurs na prawo jazdy?
Aby zapisać się na kurs musisz mieć Profil Kandydata na Kierowcę. Ten wyrabiasz w Starostwie Powiatowym lub Urzędzie Miasta w zależności gdzie jesteś zameldowany. Będą potrzebne: badania lekarskie, wniosek o wydanie prawa jazdy, zdjęcie, dowód osobisty/paszport lub zaświadczenie z gminy (w zależności gdzie jesteś zameldowany) i zgoda rodzica (jeżeli nie masz ukończone 18 lat).

W CK Szkole Jazdy możemy wyrobić PKK za Ciebie, badania lekarskie też możesz zrobić u nas w szkole na spotkaniu organizacyjnym przed kursem. Więcej informacji tutaj.