Praca dla instruktora nauki jazdy – oszustwo!

Widzieliście te ogłoszenia o pracy dla instruktorów? Dużo ich było. Zrobiliśmy kurs, niejednokrotnie mało merytoryczny. Każdy taki kandydat na instruktora to dla właściciela OSK około 2000zł zysku. A ile nas było na kursie? 10, 20 osób? Pomnóżcie sobie sami..

Prawda jest taka, że pracy dla instruktorów nie ma i w najbliższym czasie nie będzie. Przynajmniej bez znajomości, wtyk i wielkiego szczęścia. Starsi instruktorzy opowiadają o czasach kiedy szkoły biły się o instruktorów. Teraz w branży nastał kryzys. Niż demograficzny, nieuczciwie walcząca konkurencja z zaniżonymi cenami kursu na prawo jazdy.. I klienta brakuje. Kadry w szkołach raczej się kurczą, samochody jeżdżą na dwie zmiany.

Koniunkturę na biznes wyczuli tutaj nieuczciwi właściciele szkół jazdy. Umieszczają fałszywe ogłoszenia o pracy w lokalnych mediach, aby zwabić ludzi na kurs dla kandydatów na instruktorów. U przyszłych bezrobotnych instruktorów zakodowane zostaje, że praca jest i czeka.. 2000zł się jakoś wyłuska, wymagania są niskie więc każdy spełnia.. A sama praca? Bajka! Siedzisz sobie w samochodzie, a pieniądze lecą! Na co tu jeszcze czekać. O naiwności.

Pozdrawiam wszystkich instruktorów i życzę powodzenia. A tym, którzy myślą nad zrobieniem kursu radzę się zastanowić czy warto. Bo bez zaklepanej roboty u znajomego zaufanego (!) kierownika szkoły jazdy może być ciężko. I w ogóle, czy warto się stresować za takie pieniądze?

9 myśli nt. „Praca dla instruktora nauki jazdy – oszustwo!

 1. Dorota

  Zgadzam sie ze wszystkim co zostalo napisane. Od roku szukam pracy w zawodzie instruktora i NIC. Posiadam uprawnienia na kat.A,B. Na kursie zapewniano mnie ze praca bedzie i ze jast duze zapotrzebowanie. Okazalo sie jednak ze jest inaczej.
  Pozdrawiam Dorota Instruktor Nauki Jazdy bez pracy…

  Odpowiedz
 2. Andrzej

  Witam. Tez jestem instruktorem z 3 letnim stażem z uprawnieniami egzaminatora i roboty w 1 i 2 fachu nie ma.

  Odpowiedz
 3. sdsdsd

  a pchaja sie na kursy instriuktora niewiem dlazcego, juz nawet stawka za godzine spadla do 8 zloty tak biora ta prace, szok i żal

  Odpowiedz
 4. Marek Kalisz

  Również się zgadzam w tych czasach ciężko o pracę… Sam posiadam uprawnienia kat. B już trzy miesiące ciągle szukam pracy i nic… Pozdrawiam wszystkich instruktorów

  Odpowiedz
 5. Motospeed-Kielce

  Cześć. Zrobiłem uprawnienie w 98 roku i do tej pory ucze. W 2011 zrobiłem uprawnienie w niemczech i też , bo bardzo często wyjeżdżam do raj(ch)u, ucze. Najwazniejsze dla nowego instruktora to prowadzić wykjłady. Serio. Cała grupa cię poznaje i w większości jak przychodzi do podziału ludzi do instruktorów, każdy chce z tobą jeździć. Do nowych instruktorów. Zróbcie akcje, w waszych szkołach jazdy w waszej miejscowości, że poprowadzicie jeden, dwa wykłady z teorii. Jak spodobacie się kursantom, zainteresujecie ich,, to macie zapewnione jazdy z nimi. Potem z polecenie i jesteście w interesie. Potem jhest coraz łatwiej.Pozdrawiam i życzę powodzenia.
  Jarek Kołoodziej. Motospeed-kielce.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>